KONTAKTNÍ INFORMACE
Mgr. Zdeněk Březa
psycholog

Strejcova 21
78901 Zábřeh
tel.: +420 732 621 086
z.breza@alternativnipsycholog.cz
"Jakmile jsou vaše oči zamlženy starostmi, nevšimnete si ani nádhery zapadajícího slunce."
Jiddu Krishnamurti

JAK PRACUJEME

 

   Stále více si uvědomujeme, jak jsou spolu těsně provázané psychické a tělesné procesy, jak moc se vzájemně ovlivňují. 

 

  Oslabená tělesná schránka ovlivňuje vnímání světa a okolí, prožívání, emoce a chování. Na druhou stranu dlouhodobé nálady (přetrvávající emoce) postupně mění vnitřní nastavení organismu – jeho zdraví (odolnost, schopnost se přizpůsobovat změnám,…) nebo naopak oslabení či náchylnost k různým „nehodám“, zraněním, blokům, obtížím (popř. nemocím).

 

   A to vše se prolíná do vztahů k našim bližním i do dalších sociálních vazeb, které jsme si již vytvořili, vytváříme. Z toho je možné s určitou pravděpodobností usuzovat na to, jaké vztahy se nám povede vytvářet do budoucnosti. To stejné platí též zpětně – vliv našeho okolí (vztahů, informací, prostředí,…) – na nás.

 

   Na problém nepohlížíme pouze z jednoho úhlu pohledu (psychika, duše, tělo, prostředí), ale vždy se snažíme o komplexní přístup, neboť jsme si vědomi, že všechny složky jsou vzájemně provázané a současně ovlivňují naši celkovou pohodu a klid.

 

  Jak se odborně říká smiley, nezabýváme se pouze jednou ze tří složek psycho-bio-sociálního modelu na člověka, ale techniky během sezení (stání, cvičení, leženísmiley) dle aktuální situace kombinujeme.

 

   Využíváme k tomu především psychologický přístup, pro práci s tělem synergicko-reflexní terapii (kombinace akupresury, reflexní terapie, myofasciálních a chiroperiostálních technik, mobilizace a korekce patologického držení těla), psychorelaxační cvičení, práce se zvuky, cvičení čchi-kung, …

 

   Pro ty, kteří se zajímají o alternativní přístupy k léčbě (nebo jako prevenci) a rádi by vyzkoušeli jinou cestu než běžný přístup západní medicíny, můžeme, budete-li chtít smiley, doporučit na některé neduhy bylinky a podívat se na nemoc z odlišného úhlu pohledu, než je obvyklé.

 

   Pro Vás, kteří jste upoutáni na lůžko nebo máte nějaké fyzické omezení a pohyb Vám činí potíže (různá tělesná onemocnění), nabízíme - po domluvě -  možnost návštěv (terapií) i ve Vašem domácím prostředí. V tomto případě se účtují cestovní náklady autem.

 

   Co můžeme ovlivnit a co již ne? A hlavně jaké stanovisko se rozhodneme zaujmout i v situacích, které změnit nemůžeme? To je pro nás vodítko ke spokojenosti v životě.

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY
Logo QuickWeb